| Processor | Intel Core i9-13900H Processor | |
|---|---|---|
| Display | 17.3 Inch IPS Display | |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 4070 Graphics | |
| OS | Windows 11 Home 64-bit | |
| RAM | 16GB DDR5 5200MHz RAM | |
| Memory | 1TB PCIe Gen 4 NVMe SSD | |
| Battery | 4 cell (65Whr) Li-Ion Battery | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Name | MSI Vector GP77 |
|---|---|
| Model | Vector GP77 |
| Price | Tk 281,313 |
| Brand | MSi |
| Type | Gaming Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | Killer WiFi 6E AX1675 |
|---|
| Display Type | QHD 240Hz (3ms) IPS-Level True Color Tech Display |
|---|---|
| Display Size | 17.3 inch |
| Display Resolution | 1440 x 2560 Pixels |
| Webcam | HD type (30fps@720p) |
|---|
| Body Dimensions | (W x D x H) 397 x 284 x 25.9 mm |
|---|---|
| Body Weight | 6.39 lbs (2.9 kg) |
| Body Build | Yes |
| Body Color | Core Black |
| Operating System | Windows 11 Home 64-bit |
|---|---|
| Processor | Intel Core i9-13900H |
| Generations | 13th Gen |
| Ram | 16GB DDR5 5200MHz RAM |
|---|---|
| SSD Capacity | 1TB PCIe Gen 4 NVMe SSD |
| Graphics Memory | 8GB GDDR6 |
| Battery Type | Li-Ion Battery |
|---|---|
| Battery Capacity | 4 cell (65Whr) Li-Ion Battery |
| Battery Backup | Upto 6 hours |
| Audio | Yes |
|---|---|
| Loudspeaker | 2x 2W Speaker |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Killer WiFi 6E AX1675 |
| Bluetooth | Yes, v5.3 Ethernet Technology Killer Gaming E3100 Gigabit Ethernet Controller |
| USB | 1x Type-C 3x Type-A |
| Made By | Taiwanese |
|---|---|
| Other Features | Killer Gaming E3100 Gigabit Ethernet Controller |
This laptop ram is best future.
Display: 16.0 Inch QHD Plus Display
Processor: Intel Core i9-13950HX Processor
RAM: 16GB DDR5 5600Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Lithium-ion 95.2 WHr Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.0 Inch FHD WVA Touch Display
Processor: Intel Core i3-1210U Processor
RAM: 8GB LPDDR5 5200Mhz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 2 Cell ExpressCharge Capable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch IPS Display
Processor: Intel Core i7-1365U vPro Processor
RAM: 16GB LPDDR5 6000MT RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 3 Cell, 60 Wh, ExpressCharge Capable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 Inch QHD Narrow Bezel IPS Display
Processor: AMD Ryzen 9-5900HX Processor
RAM: 64GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 10 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 64.31Whr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inch QHD Narrow Bezel IPS Display
Processor: Intel Core i7-11800H Processor
RAM: 64GB LPDDR4x 4266Mhz RAM
OS: Windows 10 Home 64-bit
Battery: 6-Cell 94Whr Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch FHD Display
Processor: Intel Core i9-12900HX Processor
RAM: 16GB DDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Li-Polymer 99Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.0 Inch WQXGA Display
Processor: Intel Core i9-12900H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 99.8WHr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch Display
Processor: Intel Core i9-13900HX Processor
RAM: 16GB DDR5 5600Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Li-Polymer 99Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch FHD Thin Bezel IPS Display
Processor: Intel Core i7-12700H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: Li-Polymer 99Wh Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 16.0 Inch FHD 360Hz Display
Processor: Intel Core i7-13700HX Processor
RAM: 32GB DDR6 4200MHz dual-channel RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 80WHr rechargeable lithium-ion polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →